Cклад шкільного методичного об'єднання учителів математики, фізики, інформатики


             Болдирєва Алла Сергіївна

Заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель математики

Спеціаліст вищої категорії

Стаж роботи 23 роки

Навчалася у Луганському державному педагогічному інституті ім. Тараса Шевченка

Алла Сергіївна працює над проблемою «Впровадження особистісно-орієнтовного навчання на уроках математики».

  Її уроки завжди цікаві, вони спонукають до прагнення більше знати, розуміти, підвищувати інтерес учнів  до математики, глибше засвоювати матеріал, формувати  науковий світогляд  і критичне мислення. Учитель не звільняє учня від права мати власну думку, вона  створює на уроці  ситуації для роздумів, міркувань, досліджень, не заважає допитливості учнів, використовує власний досвід дитини.

Учень  Алли Сергіївни Розумний А. є призером міської олімпіади 2014 року

Має публікації в пресі і на інтернет порталах: журнал «Відкритий урок: розробки, технології,досвід» урок геометрії в 11 класі «Об’єми многогранників і тіл обертання», портал «Учительський журнал он-лайн» урок у 5 класі «Звичайні дроби».

Алла Сергіївна є лауреатом конкурсу «Технопарк-2014» у номінації «Шлях до успіху». Нагороджена почесними грамотами відділу освіти Сєвєродонецької міської ради( 2014 рік), активна учасниця різноманітних педагогічних вебінарів «Нові акценти в методиці викладання математики», «Оцінювання в управлінській діяльності, семінару- тренінгу «Технологія роботи вчителя в інклюзивному класі.

 

 

 

 


               Глєбова Тетяна  Валентинівна

 

Керівник шкільного методичного об’єднання учителів математики, фізики,інформатики,учитель математики,спеціаліст вищої категорії, «учитель-методист»,закінчила Харківський  державний педагогічний інститут ім. Григорія Сковороди.

Педагогічний стаж - 27 років. Викладає математику у 8, 9,10,11 класах.

Працює над проблемою «Прикладна спрямованість уроків математики як реалізація основних засад державного стандарту базової і середньої об’єднання освіти» об’єднання

До 2014 року була членом творчої  групи  методичного  об’єднання    учителів  математики міста Луганська,членом експертної групи міської атестаційної комісії, керівником методичного об’єднання учителів математики школи № 44 м. Луганська. Нині є керівником методичного об’єднання учителів математики школи № 20 м. Сєвєродонецька. Тетяна Валентинівна – постійний член журі міської олімпіади з математики, у 2006 році – член журі обласної олімпіади з математики та член журі МАН 2006,2013, 2014 років, член журі конкурсу «Учитель року» 2006, 2010 роки. За часи роботи у школі  має призерів міської олімпіади з математики(м.Луганськ):Кухарєв Максим, Сліпченко Олександр, Свістун Влада. Її інші  вихованці завжди у п’ятірці кращих міста. За її ініціативою і власною розробкою у м .Луганськ щороку у березні проводилися Сірникові олімпіади для учнів 7 класів міста.

 

Її уроки відрізняються новизною і творчістю. На уроках Тетяни Валентинівни учні перетворюються з пасивних виконавців вказівок на активних суб’єктів навчання. Учителька має власні методичні розробки уроків та позакласних заходів, публікації у пресі та інтернет порталах: газета «Математика» ,урок «Симетрія навколо нас», позакласний захід «Змагання юних детективів», журнал «Математика у школах України», розробка «Математичний брейн ринг», публікація уроку «Зоряний час правильних многокутників»,журнал «Відкритий урок: розробки, технології, досвід»,на порталі «Учительський журнал он-лайн» урок «Розв’язування геометричних задач різними способами» , «Розв'язування систем лінійних рівнянь різними способами» , виховні заходи в журналах «Шкільний світ». Нагороджена грамотами міського управління освіти м. Луганська 2005,2012 роки, обласного управління освіти Луганської області 2006 рік. 


                   Ногіна Олена Сергіївна

 

Ногіна Олена Сергіївна, вчитель фізики, спеціаліст другої кваліфікаційної категорії, педагогічний стаж - 4 роки. Викладає фізику у  10 -11 класах та інформатику у 5-11 класах, закінчила Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка.

       Працює над проблемою «Становлення  наукового світогляду , формування предметної, науково-природничої фізики, як навчального предмета в учнів   ».

       ЇЇ вихованці беруть активну участь у міських олімпіадах  , учень 10-А класу Карпенко Данило  посів 3 місце у міській олімпіаді з астрономії 2015 року.

        Широка фахова ерудиція поєднується у цієї людини  з глибоким знанням психології учня. На   уроці  вчителька  надихає дітей  на творчий пошук шляхів розв’язання проблем, що виникають  у ході уроку. Дбає, щоб істина постала перед ними не як готовий висновок, а у вигляді яскравої картини  навколишнього світу.

 

       Олена Сергіївна  – активний учасник предметних тижнів, та  шкільного методичного  об’єднання , має публікації у пресі.


               Черенкова Елла Володимирівна

Учитель математики, спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.

Закінчила Луганський державний педагогічний інститут ім Тараса Шевченка Стаж роботи 31 рік.

Ела Володимирівна працює над проблемою «Розвиток пізнавальної активності учнів на  уроках математики». Викладає математику у 7 класі. фізику у 7-9 класах, астрономію в 11 класі

 

Її уроки завжди сповнені цікавими задачами, нестандартними підходами           до пояснення матеріалу     Вчителька користується великою повагою і авторитетом серед     учнів і батьків


Посадові обов'язки керівника методичного об''єднання

1. Бере участь у створенні комплексно-цільової програми розвитку школи, керує діяльністю вчителя з предмета.

2. Планує та організовує обговорення актуальних питань на засіданні МО , проводить попередню експертизу індивідуальних програм, посібників, методичних рекомендацій, дидактичного матеріалу.

3. Проводить діагностику професійної діяльності вчителів, надає їм методичну допомогу, веде роботу з молодими спеціалістами.

4. Організує вивчення, узагальнення і розповсюдження передового педагогічного досвіду вчителів школи.

5. Складає банк даних про інноваційні технологїї з предмета.

6. Здійснює взаємодію з іншими МО навчального закладу.

7. Взаємодіє з методичною службою міста, області , з відповідними кафедрами вузів.

8. Проводить діагностику рівня досягнень учнів з предмета у відповідності з Державним стандартом, виявляє тенденції у викладанні предмета, динаміку розвитку учнів, розробляє заходи організаційно-методичного характеру  на усунення виявлених недоліків.

9. Проводить проблемний аналіз результатів діяльності методоб’єднання

10. Бере участь у підготовці та проведенні предметних декад, конференцій, інтелектуальних турнірів, конкурсів, олімпіад.

 

11. Відповідає за оформлення передбаченої документаціі МО ( плани, протоколи засідань, контрольно-діагностичні матеріали тощо).


                                        План роботи

 методичного об' єднання на 2017-2018 навчальний рік

Засідання № 1 ( вересень)

1.   Нормативне та науково-методичне забезпечення викладання  фізико- математичних наук  в 2017-2018  навчальному році. Наскрізні лінії та їх реалізація.

2. Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання на уроках фізики, математики, інформатики на 2017-18 навчальний рік.

3. Самоосвітня діяльність учителя математики  та фізики в умовах оновлення змісту освіти

4.  Робота вчителя  9 класів щодо впровадження Державних стандартів. Характеристика  нової програми та підручників .

4. Затвердження календарних планів та плану роботи методичного об'єднання на новий навчальний рік.

     Засідання № 2 (жовтень)

1.  Аналіз проведення І етапу (шкільних) та підготовка до участі в II етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з природничо-математичних наук.

2.  Розвиток міжпредметних компетентностей на уроках математики, фізики, інформатики.

3.       Обговорення нового Закону про освіту.

3.             Розвиток критичного мислення на уроках  фізики, математики, інформатики.

4.             Формування математичної і фізичної грамотності школярів на уроках математики, фізики та інформатики.

      Засідання № 3 (січень)

1.             Педагогічні технології у  сучасній школі та їх  реалізація на уроках математики , фізики, інформатики

2.             Психолого - дидактичний аналіз  помилок, шляхи їх подолання (аналіз семестрових контрольних робіт).

3.      Розвиток творчих здібностей учнів на уроках та в позакласній роботі. Затвердження  плану проведення тижня  фізико-математичних наук.  Участь у Міжнародному  математичному конкурсі «Кенгуру», «Левеня»,

4                 Забезпечення міжпредметних зв'язків із предметами природничого циклу як підґрунтя формування  фахової компетенції.

 

 

 Засідання № 4 (березень)

  1. Вивчення  досвіду роботи вчителів щодо впровадження  Державного стандарту.

2. Аналіз взаємовідвідування уроків. Шляхи удосконалення сучасного уроку.       (Огляд кращих уроків)

3. Участь учнів у математичних конкурсах («Кенгуру», «Левеня» та ін.)

4. Підготовка матеріалів до ДПА.

           Засідання № 5 ( травень)

1. Про проведення Державної підсумкової атестації з математики , у 9-х класах(підготовка матеріалів до ДПА) , підготовка до незалежного зовнішнього оцінювання навчальних досягнень учнів з математики, фізики.

2. Затвердження текстів річних (адміністративних, директорських) контрольних робіт та державної підсумкової атестації.

3. Підсумки роботи методичного об'єднання за навчальний рік.

 Планування цілей та завдань на наступний рік.